Nintendo DSi XL maaliskuussa Suomeen - koolla on väliä!
14.01.2010
Yhdessä pelaaminen muuttuu helpoksi, kun Nintendo DSi XL julkaistaan Euroopassa 5. maaliskuuta 2010. Nintendo DSi XL:ssä on suuremmat näytöt ja laajempi katselukulma kuin missään muussa käsikonsolissa.
Nintendon uudessa käsikonsolissa on kaksi4.2 tuuman näyttöä – 93% suuremmat näytöt kuin Nintendo DS Litessä. Lisäksi uusissa näytöissä on paljon laajempi katselukulma, jonka ansiosta pelaajan ympärillä olevat ihmiset voivat seurata pelaamista ja jakaa hauskuuden.
Kannusta perhettäsi tai kavereitasi rikkomaan ennätyksesi Dr Kawashima’s Little Bit of Brain Training -aivojumpassa, selvittämään pulmia yhdessä Professor Layton -peleissä tai anna neuvoja kesken vauhdikkaita kisoja Mario Kart DS -pelissä.
Nintendo DSi XL avaa uuden maailman käsikonsolipelaamisessa ja se saa suosikkipelisi näyttämään entistä paremmilta, kun voit kokea ne suuremmilla näytöillä.
Nintendo DSi XL on uusin lisäys menestyneeseen Nintendo DS -tuoteperheeseen. Käsikonsolissa on valmiiksi ladattuna seuraavat pelit ja sovellukset: Dr Kawashima’s: Little Bit of Brain Training: Arts Edition ja Dictionary 6 in 1 with Camera Function sekä ilmainen nettiselain, Nintendo DSi Browser, jonka avulla voi helposti surffailla netissä hyödyntämällä langatonta laajakaistayhteyttä.
Nintendo DSi XL -käsikonsolista julkaistaan kaksi eri värivaihtoehtoa: viininpunainen ja tummanruskea. Pelipaketin mukana tulee suurempi, tavallista kynää muistuttava stylus-kynä, mikä tekee pelaamisesta entistä mukavampaa ja luonnollisempaa.
Nintendo DSi XL sisältää kaikki alkuperäisen Nintendo DSi:n ominaisuudet. Käsikonsolilla voi luoda, muokata ja jakaa valokuvia kaverien ja perheen kanssa, kuunnella ja muokata musiikkia ja ääniä sekä ladata pelejä ja sovelluksia Nintendo DSi Shop -latauspalvelusta.
Nintendo DSi XL on Nintendo DS -tuoteperheen neljäs jäsen. Nintendo DS -käsikonsoleita on myyty maailmanlaajuisesti yli 100 miljoonaa kappaletta. Nintendo DSi XL sisältää jo tavaramerkiksi muodostuneet tuplanäytöt sekä helppokäyttöisen ohjaustavan, jotka ovat mullistaneet pelaamisen ja nyt pelikokemus viedään jälleen täysin uudelle tasolle.
Nintendo DSi XL julkaistaan Euroopassa 5. maaliskuuta 2010.