Skip to main content

Kaksi Nintendo Direct -esitystä tällä viikolla

maanantai, 7. syyskuu 2026
Kaksi Nintendo Direct -esitystä tällä viikolla
The Legend of Zelda 40th Anniversary Direct esitetään tiistaina 8. syyskuuta ja Nintendo Direct – 09/09/2026 keskiviikkona 9. syyskuuta

Liity mukaan seuraamaan tiistaina 8. syyskuuta klo 17.00 Suomen aikaa esitettävää The Legend of Zelda 40th Anniversary Direct -lähetystä. Pelisarjan 40-vuotisjuhlan kunniaksi luvassa on monipuolisesti tietoa The Legend of Zelda -sarjasta. Suora lähetys kestää noin 30 minuuttia.

Palaa taas linjoille kanssamme keskiviikkona 9. syyskuuta klo 17.00 Suomen aikaa, jolloin vuorossa on Nintendo Direct – 09/09/2026. Noin 45 minuuttia kestävä lähetys keskittyy tänä talvena julkaistaviin Nintendo Switch 2 -peleihin.

Voit seurata lähetyksiä Nintendo Direct -verkkosivustolla tai Nintendo UK YouTube -kanavalta. Molemmat esitykset lähetetään suorana.


Seuraa meitä sosiaalisessa mediassa saadaksesi lisää Nintendo-uutisia


Nintendo Co., Ltd. of Kyoto, Japan, on erityisesti luovuudestaan tunnustusta saanut maailmanlaajuinen interaktiivisen viihteen johtaja. Nintendon videopelejä on myyty maailmanlaajuisesti yli 5 miljardia kappaletta ja pelikonsoleita yli 790 miljoonaa kappaletta. Nintendo on luonut monia rakastettuja pelihahmoja kuten Mario ja Donkey Kong. Nintendo on myös julkaissut tunnettuja pelisarjoja kuten The Legend of Zelda, Metroid ja Pokémon. Nintendo valmistaa ja markkinoi Nintendo Switch, Wii U, Nintendo 3DS ja New Nintendo 3DS -pelikonsoleitaan sekä julkaisee pelejä ja lisätarvikkeita kyseisille pelikonsoleille.

Sosiaalinen media

© Bergsala | Nintendo Suomen virallinen verkkosivusto